Διδακτική επίσκεψη Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού στην Ι & Κ Μηχανική Ηλεκτρικών Συστημάτων Ε.Π.Ε.

Στις 23/01/2022 οι μαθητές των ειδικοτήτων: “Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων” και “Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών”, της Γ΄ τάξης του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού, του 1ου Ημερησίου ΕΠΑ.Λ. Καλαμαριάς και Ε.Κ. Καλαμαριάς, πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη, στην εταιρεία Ι & Κ Μηχανική Ηλεκτρικών Συστημάτων Ε.Π.Ε., η οποία σχεδιάζει, κατασκευάζει και εγκαθιστά ένα ευρύ φάσμα ηλεκτρικών πινάκων, Φωτοβολταϊκά Πάρκα, παρέχει Τεχνική Υποστήριξη και Συντήρηση Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων και Πινάκων καθώς και Συντήρηση Υποσταθμών και Συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων.

Μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ενημερώθηκαν για τις επαγγελματικές ενασχολήσεις της εταιρείας και αποκόμισαν πληθώρα νέων γνώσεων σε αντικείμενα τεχνολογιών αιχμής.